Veselé Velikonoce! Na teploměr nehleďme!

Veselé Velikonoce! Na teploměr nehleďme!

Brrr, venku je ale zima! Letošní Velikonoce přicházejí velmi brzy zkraje jara, ale jako vždy po prvním jarním úplňku – kalendář je neúprosný.

Nevadí, že venkovní teploty připomínají spíše zimní než jarní, ale stejně jako vždy přinášejí VELIKONOCE poselství naděje, víry, lásky a nových začátků.

Čím jsem starší, tím mám Velikonoce raději. Jako dítě jsem je ráda neměla, vždy jsem byla ráda, že je po nich. Obávala jsem se, kdo přijde k nám domů a jak moc my ženy doma dostaneme. Auu. Jako dítě jsem byla hájená, ale přeci jen… Vycpávala jsem si sukně a někdy mi to nebylo moc platné. Divná logika – kluci/muži mě nařežou, mám být ráda – jako že ve mně probudí jarní mízu a ještě je odměním vajíčkem, ideálně přidám ještě úsměv. Ooo.

Dnes mám Velikonoce ráda pro jejich atmosféru a energie, které kolem nich jsou a jaké ve mě vyvolávají pocity. Ono se řekne: den jako každý jiný, navíc dny volna, kdy se nemusí do práce nebo do školy, navštěvují se příbuzní, peče se, jí se, rodiny jsou zase více pohromadě jako o Vánocích…

Několikrát mě napadlo, co v sobě vlastně skrývá slovo VELIKONOCE? Velké noce, velké konání?

Určitě – vstát z mrtvých, to je přetěžká zkouška, zažít zázrak a začít úplně znova.

Velký pátek je nejvážnější den, je to den ukřižování Ježíše Krista. Pohádky vyprávějí o Noci Velkého pátku, že se během ní otevírají poklady v podzemí. Kdo se ale nevrátí včas – to znamená na zem do rána, zůstane uvězněný ve skále celý rok.

Na Bílou Sobotu sešel Ježíš do podsvětí, do pekla, aby mohl v Neděli z mrtvých vstát a vrátit se na Zem. Začínáme slavit! Důvod k oslavě je veliký – Život sám! Oslava znovuzrození a nových začátků. Skončil půst! Přichází na řadu veselí – barevná vajíčka, mazance, piškotoví beránci a pomlázky. Začíná JARO!!!

kohouti

Užívejme velikonoční čas a jeho poselství, kterými může být:

* Objevit svůj vlastní poklad. Přijmout jej a být spokojen s tím, co mám.

* Umět včas odejít – odkudkoli.

* Víra, že zázraky se dějí a mohou přijít kdykoli.

* Někdy člověk projde peklem, než ochutná ráj.

* Ježíš zvládl těžkou zkoušku, zvládl nemyslitelné, překonal nepřekonatelné. Jeho příběh je pro nás nadějí a vírou, že zvládneme zkoušky také!

 

Přeji nám všem krásné začátky všeho druhu!

Ať se nám daří pečlivě vybírat semínka k zasetí, s vírou zasévat, s láskou pečovat a s úžasem a vděčností sklízet!

Krásné znovuzrození nám všem!

 

slepice

Andrea Viola Sluková
Jsem léčitelkou duší. Mým posláním je probouzet v druhých lidech lásku a zdroje ke zdraví, štěstí a hojnosti ♥♥♥ Láska je nejmocnější energií na Zemi i ve Vesmíru. Každý den se mohou dít zázraky. Svůj život tvoříme každou myšlenkou, každým okamžikem. Můj příběh si můžete přečíst zde>>